18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ / ADANA ANIL AUTO (Adana Kiralık Araba)

18 Mart Çanakkale Zaferi

 

Yoktu ekmeği aşı. Yoktu toprağı taşı. Çanakkale’yi taşımıştı sırtında. Mangal yürekli bir on başı..

Çanakkale Zaferimizin 107. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi
18 Mart Çanakkale Zaferi

Türk askeri tarihinin en büyük zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin bu yıl 107. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

 

ÇANAKKALE ZAFERİNİN ANLAMI VE ÖNEMİ NEDİR?

Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi’nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi
18 Mart Çanakkale Zaferi

Çanakkale Cephesi’nin Anadolu halkına verdiği azim, umut ve kararlılık Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini de ateşlemiştir. Çanakkale, Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek anımsatacak bir “anıtcephe” dir. Çünkü Türk ordusu üstün muharebe taktiklerini, silah gücü bakımından çok üstün bir güce karşı ustalıkla kullanmıştır. Bununla beraber dünya harp tarihi, Çanakkale’de Türk askerinin insancıllığını savaş alanlarında bile yitirmediğine, düşmanına dahi merhamet gösterebildiğine şahit olmuştur.

Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya tarihinin zirve sayfalarına da “Çanakkale Geçilemez!” ilkesini bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları!

RESİMLİ ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI

En Güzel 18 Mart Çanakkale Zaferi Şiirleri

 

Kaynaklar:

https://www.milliyet.com.tr/

https://www.haberturk.com/

 

ADANA ANIL AUTO (Adana Kiralık Araba) domain adreslerimiz:

AdanaKiralikAraba.com     AnilAuto.com     ANILAUTO.com

 

anasayfa

Yazı ile İlgili Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir