Hayat Normale Dönüyor / ADANA ANIL AUTO (Adana Kiralık Araba)

HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Yaklaşık iki aydır yapılamayan hava yolu seferleri, normalleşme adımları ile birlikte yeniden gündem oldu. İç ve dış hatlarda yeniden uçuşların başlayacağı tarihi merak eden vatandaşlar, bu kapsamda hava yolu firmaları ile yetkili kurumların son açıklamalarını sorguluyor.

UÇAK SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Koronavirüs salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durduran THY, yasakların sonlandırılmasının ardından yeni bir uçuş planı hazırladı.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak. Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60’ının icra edileceği planlanıyor.

 

HANGİ ÜLKELERE SEFER DÜZENLENECEK?

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

 

 

UÇUŞLAR KADEMELİ BAŞLAYACAK

Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan Türk Hava Yolları Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını arttıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Böylelikle uçuşlar üç aylık dönemde kademeli olarak arttırılacak.

 

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu siteleri ziyaret edebilirsiniz:

tccb.gov.tr/normal-hayata-donus

cnnturk.com/4-asamada-normallesme-plani

 

Kaynak :

hurriyet.com.tr/ucuslar-ne-zaman-serbest-olacak

 

 

ADANA ANIL AUTO (Adana Kiralık Araba) domain adreslerimiz:
AdanaKiralikAraba.com     AnilAuto.com     ANILAUTO.com

 

anasayfa

Yazı ile İlgili Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir